Vedenie zábav s harmonikou

      Milí priatelia.
     Tento článok je viac určený pre vás, s ktorými sme sa na zábavách ešte osobne nestretli. Chceme Vám takto priblížiť, ako prebiehajú zábavy na ktorých účinkujeme my, skupina JEWEL.

IMG 5363     Na každej zábave sa snažíme vytvoriť čo najlepšiu atmosféru, a či je to už pesničkami na želanie, alebo tým, že sa snažíme dopĺňať náš repertoár novými pesničkami.

     V roku 2016-2017 si Jojo kúpil elektronickú harmoniku. Dal si predsavzatie, že sa na nej naučí hrať nielen ľudové piesne, ale aj piesne iných žánrov. Mal cieľ využiť ju na produkciách nielen na to, aby si ľudia s ním zaspievali a počúvali ho, ale ak by mali chuť, môžu si aj zatancovať.

     Začiatky boli ťažké, lebo veľa ľudí nepoznalo takúto harmoniku a mysleli si, že je to play back. Niektorí harmonikári hrávajúci na klasických harmonikách to odsudzovali, iní nadšene obdivovali. No reakcie boli naozaj veľmi rôzne.


   Dôležitejšie ale bolo, že väčšina ľudí bola nadšená podobne, ako na nasledujúcich videách. Preto sme počas zábav cez prestávku chodili pomedzi ľudí a hrali sme im pesničky na želanie, ktoré si s nami mohli zaspievať. Veľa krát sa strhla taká krásna atmosféra, že ľudia sediaci pri stoloch povyskakovali, pochytali sa na parkete do kruhu a krásne spievali s nami. Elektronická harmonika má rytmus, lebo v jej doprovodnej sekcii (ľavá ruka) môžu znieť aj bicie, čo Jojo perfektne využíva. Vďaka rytmusu sa spievajúci aj roztancovali, a nastalo ďalšie tanečné kolo, ale s harmonikou. Postupom času sme sa zhodli na tom, že pokiaľ budú mať ľudia záujem, vždy do našej hudobnej produkcie vsunieme pomedzi  prestávky harmoniku.

     Dnes je situácia taká, že keď prídeme hrať nejakú zábavu, častokrát nás vítajú otázkou. „Jožko dúfam že harmoniku máš?!“ A my už vtedy vieme, že nálada bude zas vynikajúca. Možno takáto, prípadne ešte lepšia, ako z dvoch ukážok.
     Takže milí priatelia, ak sa stretneme na našich zábavách, môžete si byť istí, že si nie len fantasticky zatancujete, ale aj dobre od srdca zaspievate.
     Preto neváhajte, príďte sa zabaviť. Veľmi radi sa s vami stretneme a zabavíme všetci spoločne.

Váš Jojo &Vierka JEWEL SK.    Hlavná stránka Návštevy: 1900
Vytlačiť