Informácie

JEWEL SK z pohľadu Joja

     Vážení priatelia, naši priaznivci.
Hudobna skupina jewel sk 129

     Srdečne vás vítame na stránke "hudobnej skupiny JEWEL SK", ktorú sme zriadili s cieľom, aby sme sa cez ňu s vami podelili o skúsenosti nadobudnuté počas nášho muzikantského účinkovania.

     Sme dvaja muzikanti "Vierka a Jojo" zo stredného Slovenska, ktorí spoločne spolupracujú v oblasti hudby od októbra roku 1999. Prvé väčšie verejné vystúpenie sme mali na Silvestra 31. decembra 1999.


Hudobna skupina jewel sk 026
     Najprv sa Vierka stala v našej kapele výbornou speváčkou, čo rýchlo rozšírila aj o roľu konferenciera, tiež výborného.

     Postupne, ako nám začali pribúdať nové zákazky na hudobné produkcie sa stala manažérkou, ktorú vďaka svojmu talentu obchodného ducha, pohotovosti a komunikatívnosti robí perfektne.

     Roľa starejšej (na svadbách veľmi dôležitej a potrebnej funkcie) jej pribudla, keď sme začali hrávať svadby. Podľa mienky verejnosti, zhostila sa jej na výbornú s hviezdičkou.


      Vierka Triznová, rod. Giertlová      
     Funkcia: Manažér skupiny, speváčka, starejšia, konferencier      
     Adresa: Krivánska 28, 974 11 Banská Bystrica      
    Tel. / Email / WWW: +421 905 936 833 / Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. / www.jewel.sk     

Hudobna skupina jewel sk 090     Ja (Jojo) som ten, ktorý sa stará o hudobné záležitosti našej skupiny JEWEL SK.
     Prečo?
     Lebo mám s tým dlhoročné skúsenosti. Na klávesy som  začal cieľavedomejšie trénovať až cez jesenné mesiace v 1996, aby som mohol hrať aj ako samostatný klávesák. Verejne som začal vystupovať v júli 1997 a to po 6 ročnej muzikantskej prestávke. 

     Hudobné skúsenosti som ale začal získavať už ako 21 ročný. Najprv na gitare, potom na basgitare i klávesách, a to vo viacerých kapelách. Občas som bol donútený (pre nedostatok vhodných muzikantov - kolegov) na nejaký čas presedlať na niektorí z týchto hudobných nástrojov a tak som sa v nich zdokonaloval.
     Posledných 5 rokov pred muzikantskou prestávkou (1992 - 1997), som sa častejšie venoval klávesom. V tom čase začali hudobné skupiny používať syntetizátory. Sú to klávesy, v ktorých je veľa elektroniky a nastavovania, podobne ako v PC. V snahe, zostať konkurencie schopní ako kapela KAKTUS, sme sa rýchlo prispôsobili tomuto trendu. Som dosť technický typ a pretože, zo všetkých kolegov - muzikantov, som bol v tomto najzdatnejší, pripadlo to mne.
     Ako som už spomenul, v minulosti som získal v tejto oblasti potrebné technické znalosti, ktoré teraz využívam aj našej skupine JEWEL SK, spolu s mojimi hudobnými a speváckymi.

IMG 5365     Jozef Mališ   
     Funkcia: Klávesák, harmonikár, spevák, hudobný a technický vedúci      
     Adresa: Unionka 8805/80, 960 01 Zvolen    
    Tel. / Email / WWW: +421 911 439 909 / Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. / www.jewel.sk    

     Zhruba pred 10 rokmi ma Vierka nahovorila, aby som na svadbách doprovádzal na harmonike spievajúcich svadobčanov. Začal som i na nej zodpovedne trénovať a v súčasnosti (podľa odozvy publika) konštatujem, že mi to už dobre ide.
     To ale nechám na posúdenie vám, poslucháči. Viac o mne v ďalšom článku, ktorý pripravujeme.


     Možem o nás pravdivo a zodpovedne prehlásiť, že:
     Sme dokonale pripravená, spoľahlivá - profesionálna hudobná skupina s kvalitnou technikou.

     A za prijateľné ceny ponúkame svoje služby na všetky štandardné (verejné i súkromné) hudobné produkcie, ako sú:

     "tanečné zábavy, plesy, karnevaly, firemné večierky, dni mesta a obce, oslavy, jarmoky, recepcie, večierky, párty zábavy, .... "      Hudobna skupina jewel sk 065     "Tiež na svadby, narodeninové a iné súkromné oslavy, .... "      
Hudobna skupina jewel sk 123      "( Ku svadbám ako "bonus zdarma" ponúkame aj program starejšieho, spolu s harmonikou. )"      
514
     "( Harmoniku samozrejme "zdarma" poskytneme i na všetky ostatné produkcie, ak budete mať na nich o ňu záujem. )    
Hudobna skupina jewel sk 114      Ak máte v pláne angažovať nás na nejakú (verejnú - súkromnú) hudobnú produkciu, neváhajte, ale čo "najrýchlejšie" volajte na tel. číslo: +421 905 936 833 a u Vierky si preverte, či termín ešte voľný.
     Prax jednoznačne ukázala, že telefonický spôsob uzavretia vzájomnej spolupráce je najrýchlejší a najefektívnejší. Prečo? Môžete okamžite dozvedieť nielen voľnosť termínu, ale aj množstvo iných dôležitých informácií, nevyhnutných ako pre vás, tak i pre nás.
     A prečo volať čo najskôr?
     Lebo sme zažili, keď v priebehu jednej hodiny na jeden termín už mnohokrát volali dvaja a alebo viacerí záujemcovia. Tí, ktorí sa z nich prví rozhodoli, že si termín istia (najprv ústne a následne poslaním finančnej zálohy), nám znemožnili uzavrieť spoluprácu s ostatnými záujemcami.
    U nás totiž platí nasledovné:
    "Hudobná skupina JEWEL SK", uzavreté dohody s usporiadateľmi akýchkoľvek hudobných produkcií (navyše potvrdené poslaním zálohy) neruší!
    Tie sú pre nás sväté a od začiatku nášho muzikantského učinkovania (rok 2000) sme takto uzavretú dohodu doteraz nezrušili!

Hudobna skupina jewel sk 115    Čo dodať na záver?
    Že sa na vás, "milí záujemcovia o nejakú hudobnú produkciu s nami", nesmierne tešíme a radi sa s vami osobne zblížime a spriatelíme. Prečo? Neviete si predstaviť, aké množstvo úžasných priateľstiev sme už takto zažili. A doteraz fungujú. S niektorými sa stretávame častejšie, s inými nie, no taký je život - premenlivý. Ale nádherné spomienky na ľudí zo spoluprác, ktoré dopadli na výbornú s hviezdičkou, tie tešia celý život. To je niečo, čo sa kúpiť nedá. Aj o tom je šťastie.

     A vám ostatným návštevníkom tejto stránky?
     Ak si na nej nájdete niečo, čo vás poteší - či pomôže, budeme nesmierne radi.
 

Informácie o JEWEL SK a jej členoch

Hudobná skupina JEWEL SK
Hudobná skupina JEWEL SK - Vierka a Jojo

     Manažér skupiny, speváčka, starejšia, konferencier:
     Vierka Triznová, rod. Giertlová 
     Adresa: Krivánska 28, 974 11 Banská Bystrica 
     Tel. / Email / WWW: +421 905 936 833 / vierka @ jewel.skwww.jewel.sk

     Klávesák, harmonikár, spevák a tech. vedúci:
     Jozef Mališ
     Adresa: Unionka 8805/80, 960 01 Zvolen
     Tel. / Email / WWW: +421 911 439 909 / jojo @ jewel.sk / www.jewel.sk
 

Ako vznikol JEWEL SK?

Hudobna skupina jewel sk 083     Bola to naša reakcia, na "finančne veľmi výhodnú" ponuku: "účinkovať na Silvestrovskej zábave v Nemecku", ktorú sme dostali v októbri 1999. V priebehu troch mesiacov sme dokázali urýchlene nacvičiť pomerne veľmi obsiahly repertoár skladieb. Súčasne sme tým založili hudobnú skupinu JEWEL SK. Z ponuky na poslednú chvíľu zišlo, preto sme si vybrali hranie v Prievidzskom hoteli Régia, ako náhradné riešenie. Dosiahli sme tam ale vynikajúci výsledok, ktorý za nás rozhodol pokračovať v tejto činností. 
     
     Čo predchádzalo vzniku JEWEL SK?
PSX 20191205 070246      K hudbe som sa dostal až ako 21 ročný. V poslednom ročníku nadstavby dopravnej škole v Trnave, som býval na priváte so spolužiakom Braňom L. zo Zl. Moraviec, ktorý v tom čase už mal za sebou 6 ročnú muzikantskú kariéru ako gitarista. Za tri mesiace ma priučil gitare tak, že som začal snívať nad vytvorením vlastnej kapely.
     Zapálil som do môjho sna kamaráta z rodnej dediny Horné Hámre a odvtedy sme víkendy trávili pri nacvičovaní nášho repertoáru. Po skončení školy som sa zamestnal v Preglejke Žarnovica a po práci sme cez letné mesiace dennodenne leteli na nácvik, miesto dovolenky. Súčasne sme priberali ďalších muzikantov, pozliepali akú takú aparatúru a v októbri sme už hrali prvú dedinskú zábavu. Z muzikantského pohľadu to asi nebola nejaká veľká sláva, ale ľudí sme zaujali a začali nám chodiť prvé objednávky na hudobné produkcie. Boli to nádherné časy.

     Nemá zmysel obšírne rozoberať moju hudobnú kariéru, lebo stránka je o skupine JEWEL SK, len musím stručne spomenúť, že muzikantské skúsenosti som zbieral v rôznych kapelách. Od roku 1992 som mal zo zdravotných dôvodov 5 ročnú prestávku. Vďaka informáciám o pozitívnom myslení som si znovu vrátil zdravie, i chuť do hrania. Kúpil som si gitaru, začal trénovať a znova snívať o hraní v kapele ako za mlada.
     

     Veľmi rýchlo som ale zistil, že ako gitarista si už v roku 1997 v žiadnej kapele nezahrám, lebo za 8 rokov od nežnej revolúcii sa všetky rozpadli. Dôvod? Prestali existovať dedinské zábavy. Uvedomil som si, že ak si chcem ešte zahrať, musím presedlať z gitary na klávesy - samohrajku, a uplatniť sa na nich ako samostatný muzikant. Na samohrajke už i jednotlivec dokáže dostatočne kvalitne hrať piesne, na ktoré sa ľudia naviac bavia: "ľudovky, repete, country, starý československý pop, atď..."
     Po práci som na nich dennodenne (9 mesiacov) nacvičoval repertoár skladieb. Následne som v Banskej Štiavnici oslovil majiteľa reštaurácii Arkáda, ktorý uprednostňoval víkendové hrania jedného muzikanta pred diskotékou. Dal mi šancu, a ja som sa u neho po víkendoch mohol 2 roky zdokonaľovať. Týmto mu za to veľmi ďakujem. Ďakujem Števko. 


IMG 0981     Ďalším mojim snom vtedy bolo mať po boku za speváčku Vierku, ale tá nechcela o tom ani počuť. Žili sme v tom čase v partnerskom vzťahu a márne ju 3 roky prehováral. V októbri 1999 mi ale zavolal kamarát - muzikant z Nemecka, či by som nechcel hrať Silvestrovskú zábavu v Nemecku za finančne veľmi výhodnú ponuku. Podmienka, aj so speváčkou. 
     Žiadnu som ale okrem Vierky nepoznal, lenže tá spievať nechcela. Čo som nedokázal ja za 3 roky, on dokázal za 5 minútový telefonický rozhovor.  Namotivoval ju tak, že v priebehu troch mesiacov sme dokázali nacvičiť pomerne veľmi obsiahly repertoár skladieb. Súčasne sme založili hudobnú skupinu JEWEL SK.

     Chápem už, prečo nám stačila na nácvik taká krátka doba. Vierka je v tomto tvz. zázračné dieťa, má proste poklad v hrdle. Farba hlasu, prejav, intonáciu, výslovnosť, čistotu a prirodzený rytmus, atď...., ona je rodenou speváčkou, To ja, v porovnaní s ňou, som sa musel desaťročia pracne v speve zdokonalovať. Ale naša farba hlasov, i náš prejav, výnimočne ladia, preto i po tejto stránke je JEWEL naozaj veľký klenot. 

     Už je spomenuté že, prvé veľké učinkovanie sme mali v Prievidzskom hoteli Régia.
     Silvester 1999/2000 predstavoval vstup do nového tisícročia a vyvolal eufóriu, aká sa neopakuje a odrazila sa i na pompéznosti jeho osláv. I v Régii sa vtedy o dobrú náladu pre takmer tisícku ľudí starali štyri kapely. 

     Najdôležitejšie ale pre nás bolo, že aj keď sme boli len "čerstvo vzniknutá skupina", uspeli sme zo všetkých kapiel najlepšie. Ohlasy na nás boli viac než veľmi priaznivé. 
     Prečo to bolo pre nás tak dôležité?
     Lebo tento úspech nás podporil v rozhodnutí: "naplno sa venovať hudbe ako duo JEWEL SK".

IMG 1872     Teraz už vieme, že ani inak to nemohlo dopadnúť. Prečo?
     * Ja mám výnimočný cit pre nastavenie každej hudobnej techniky. Aby dobre znela viem dostať z nej maximum a často krát i viac.
     * Obaja máme tiež výnimočný cit pre výber skladieb, aby nálada publika gradovala. Piesní, hovoreného slova, atď, 
ktoré sa v danom momente zábavy najviac hodia.
     * Súčasne vieme vyzvať ľudí na spoluprácu k dosiahnutiu najlepšieho možného výsledku. Výsledku, ktorý robí všetkých šťastnými.
     * Ale našou naväčšou devízou je, že keď sme na hraní, tak hráme pre ľudí a nie pre seba. To znamená, že hráme piesne ktoré oni chcú a nie tie, čo by sme chceli my.
     V tejto hudobnej oblasti sú to devízy - klenoty, naozaj, len tých najlepších muzikantov.

Čo zmenilo naše plány?

     V roku 2000 žiadna novovzniknutá hudobná skupina to nemala ľahké. To už neboli staré, dobré socialistické časy, keď stačilo novej skupine nacvičiť repertoár a párkrát sa ukázať na zábavách. Ak bola lepšia ako priemer, tak v priebehu dvoch - troch mesiacov na rok dopredu mala každý víkend obsadený.

     Ako a prečo sme sa pomenovali JEWEL SK?
     V roku 2000 sme nemali kde hrať. Nik o nás nevedel a nebolo sa kde ukázať. Mali sme však priateľa v Zl. Moravciach, ktorý vlastnil hudobnú agentúru s možnosťou hrania v zahraničí. (To on nám dohodil aj silvestrovké hranie v hoteli Régia.) Vypočul si nás, páčili sme sa mu a dohodli spoluprácu. Mali sme mu poslať naše reklamné demonahrávky, foto a názov kapely, ktorý sme ale ešte nemali. Vymýšlali sme nejaké jednoduché, ľahko zapamätateľné, čo by sa na nás hodilo. Podmienka, muselo byť po anglicky, aby mu i v zahraničí rozumeli. V repertoári máme samé klenoty minulých i súčasných piesní, tak nám anglické slovo "JEWEL" prišlo ako výstižné pomenovanie našej skupiny. Sme zo Slovenska, preto sme pridali k JEWELu aj SK.

     Určite poznáte ľudové porekadlo, že:
     "Človek mieni a Pán Boh mení!", ktoré i v našom prípade platilo na 100%.

     A tak nám Silvester 2000 nadelil iné plány do budúcnosti, prekvapenie i radosť, a to:
Miska     "O deväť mesiacov neskoršie dcéru Michalku."

     Jej príchod tak zákonite zmenil naše vtedajšie plány, že budeme cez agentúry hrávať v zahraničných baroch.

     Je rok 2020 a po celý ten čas sme, ako hudba, účinkovali po Slovensku na rôznych súkromných a verejných akciách.
     Neboli to ľahké roky, lebo z muzikantského pohľadu je to prostredie, o ktorom sa jeho znalci vyjadrujú, že v súčasnosti sa v ňom existovať nedá.
     Ich názor sa "našťastie pre nás" nepotvrdil a ani nemohol, lebo sme nedostali na výber. Ak sme chceli prežiť, museli na každom hraní vždy dosahovať maximálnu spokojnosť zabávajúcich sa a usporiadateľov. 
     Naša prosperita je ovocím a dôkazom toho, že to tak aj robíme. 

Ako si zabezpečujeme prosperitu?

     Takmer všetci môžeme súhlasiť s názorom, že súčasné Slovensko je na prosperovanie v ktorejkoľvek oblasti ťažká krajina.

IMG 4852     Je to preto, lebo dnes je tu iná, nová doba a tá si vždy vyžaduje nové riešenia vzniknutých situácii.
     My sme dokázali nielen prežiť, ale neustále z roka na rok lepšie prosperujeme a rozvíjame sa.
     Naučili sme sa, že len cez naše pozitívne myslenie sme pánmi situácií a len od jeho sily a  kvality závisí, či sa nám v živote darí alebo nie.
     
     V súčasnosti už nestačí, ak sa len čosi odborné naučíte, napr. ak nacvičíte repertoár, urobíte kvalifikáciu, vychodíte školu, naučíte sa zopár obchodníckych fráz, trikov a pod.

     Musíte sa naučiť ako to, čo ste sa naučili, môžete správnym spôsobom predať.
     Toto pravidlo platilo a platí všeobecne pre každého, vo všetkom a všade. Dnes ale oveľa viac, ako kedykoľvek predtým.

     I náš úspech skupiny vďačí z 80% poznaniu týchto vedomostí a len z 20% nášmu muzikantskému umeniu.
     Preto, keď chceme mať stálu prosperitu, museli sme počas uplynulých rokov (a neustále musíme) študovať i oblasť "pozitívneho myslenia", aby sme sa tak naučili správnym spôsobom a s úspechom predať to, čo vieme z oblasti hudby.
     A či sme dobrí žiaci, o tom pravdivo vypovedajú dosiahnuté výsledky.

     To je spomenutá len časť z toho, čo musíme robiť.
IMG 0151     Napr. také zdravie. Ako by sa pozerali na nás svadobčania, keby sme im v deň ich svadby povedali, že sa jej nemôžeme zúčasniť, lebo sme ochoreli? Urobili by sme to niekoľko krát a rýchlo by sme sa stali nespoľahlivou kapelou, o ktorej služby nemá nik záujem. Verte, alebo neverte, ale máme tisíc krát odskúšané, že pozitívne myslenie má pozitívny vplyv i na naše zdravie.
     Alebo o dobrej nálade. Čo by to bola za kapelu, keby na zábave, kde má gradovať veselosť, hrala, spievala a tvárila sa ako na pohrebe, lebo práve nemá dobrú náladu? Udržiavať si ju spolu s radosťou na rozdávanie už niekoľko dní pred hudobnou produkciou, počas nej, ba i po nej, by bez pozitívneho myslenia a prístupu nešlo. Mnohokrát nám počas dňa a aj počas hudobnej akcie prídu do cesty situácie, ktoré nás chcú vyhodiť z pohody, sústredenia, z pozitívneho uvažovania, radosti a šťastia. My ale nemáme na výber, musíme ich zvládnuť s pokojnou mysľou, v dobrej nálade a v pozitívnom prístupe. I to sme sa museli naučiť.
     
     Mohli by sme sa takto rozpisovať o ďalších a ďalších veciach, ktoré musíme zvládať, aby sme uspeli. Je toho naozaj veľa, a za všetkým je pozitívne myslenie.

     Už nám rozumiete, prečo sme dali 80%-ný podieľ na našom úspechu práve pozitívnemu mysleniu? 

Podkategórie