Čo zmenilo naše plány?

Čo zmenilo naše plány?

     V roku 2000 žiadna novovzniknutá hudobná skupina to nemala ľahké. To už neboli staré, dobré socialistické časy, keď stačilo novej skupine nacvičiť repertoár a párkrát sa ukázať na zábavách. Ak bola lepšia ako priemer, tak v priebehu dvoch - troch mesiacov na rok dopredu mala každý víkend obsadený.

     Ako a prečo sme sa pomenovali JEWEL SK?
     V roku 2000 sme nemali kde hrať. Nik o nás nevedel a nebolo sa kde ukázať. Mali sme však priateľa v Zl. Moravciach, ktorý vlastnil hudobnú agentúru s možnosťou hrania v zahraničí. (To on nám dohodil aj silvestrovké hranie v hoteli Régia.) Vypočul si nás, páčili sme sa mu a dohodli spoluprácu. Mali sme mu poslať naše reklamné demonahrávky, foto a názov kapely, ktorý sme ale ešte nemali. Vymýšlali sme nejaké jednoduché, ľahko zapamätateľné, čo by sa na nás hodilo. Podmienka, muselo byť po anglicky, aby mu i v zahraničí rozumeli. V repertoári máme samé klenoty minulých i súčasných piesní, tak nám anglické slovo "JEWEL" prišlo ako výstižné pomenovanie našej skupiny. Sme zo Slovenska, preto sme pridali k JEWELu aj SK.

     Určite poznáte ľudové porekadlo, že:
     "Človek mieni a Pán Boh mení!", ktoré i v našom prípade platilo na 100%.

     A tak nám Silvester 2000 nadelil iné plány do budúcnosti, prekvapenie i radosť, a to:
Miska     "O deväť mesiacov neskoršie dcéru Michalku."

     Jej príchod tak zákonite zmenil naše vtedajšie plány, že budeme cez agentúry hrávať v zahraničných baroch.

     Je rok 2020 a po celý ten čas sme, ako hudba, účinkovali po Slovensku na rôznych súkromných a verejných akciách.
     Neboli to ľahké roky, lebo z muzikantského pohľadu je to prostredie, o ktorom sa jeho znalci vyjadrujú, že v súčasnosti sa v ňom existovať nedá.
     Ich názor sa "našťastie pre nás" nepotvrdil a ani nemohol, lebo sme nedostali na výber. Ak sme chceli prežiť, museli na každom hraní vždy dosahovať maximálnu spokojnosť zabávajúcich sa a usporiadateľov. 
     Naša prosperita je ovocím a dôkazom toho, že to tak aj robíme. 


Vytlačiť