Svadba z pohľadu Joja

Úspech sa dá dosiahnuť len príkladnou spoluprácou

Článok je vo výstavbe

    Tieto riadky som napísal hlavne pre tých, ktorí:

   - hlboko vo svojom srdci, chcú dosiahnuť len najlepší výsledok,

 

   - sú ochotní preň urobiť maximum,

 

   - a chcú vedieť - 

ako na to.


     Aby si všetci hostia na ich svadbe aj po rokoch, keď si na ňu spomenú, mohli s radosťou povedať:
     "Tá ich svadba, to bola bomba!"

     Takýto bombový výsledok sa nedá dosiahnuť náhodne, bez spolupráce všetkých, lebo je niekoľko článkov, ktoré sa významne podieľajú na výsledku: obsluha, hudba i starejší, svadobní rodičia, ale najviac nevesta a ženích. Oni sú na svadbe vzory, ktoré svadobní hostia sú ochotní akceptovať a nasledovať.

Nádherný príklad takejto spolupráce sa zrodil napríklad na svadbe manželov Dadajových.


Majka a Marián Dadajovci


    Majka, ktorá o nás tak pochvalne písala na www.svadba.sk,(pokým jej príspevky moderátor neodstránil), v skutočnosti spolu s manželom zobrali situáciu pevne do rúk tým, že v spolupráci s nami sa stali pre svadobných hostí vzorom v zábave. Mali ste vidieť, akými rôznymi spôsobmi ich až do samého rána burcovali do lepšej nálady tak, aby sa všetci na ich svadbe dobre cítili.
     A skutočne. Nádherné ovocie úspechu sa muselo dostaviť a aj sa dostavilo.

Gazdovská prísaha na varechu a metlu.

Na svadbe manželov Dadajových    Takýchto mladomanželských párov bolo neúrekom a nové pribúdajú. Je ich veľa a nemožno ich všetky vymenovať.

     Aj keď každá svadba je iná, treba zdôrazniť, že jedno majú spoločné. A to, že na všetkých nám išlo o jedno - jediné:
     Všetci sme sa spoločnou spoluprácou maximálne snažili - čo najviac - uspokojiť všetkých svadobných hostí a boli sme, pre super výsledok, ochotní urobiť čokoľvek.

     Pretože, ako skupina, chodíme často hrávať na svadby veľmi vieme, čo jej dobrej nálade prospieva a čo jej škodí. Vieme poradiť, ľudí usmerniť, priprieť, namotivovať, vyzvať na spoluprácu, atď.

     A naše - spoločné - výsledky sú skvelé aj preto, lebo vychádzame z poznania, že bez príkladnej spolupráce so všetkými sa dosiahnuť "jednoducho" nedajú.

Alkohol k práci nepatrí

Článok je vo výstavbe

     Kto sa venuje niektorej z platených svadobných profesií a chce podať super výkon, musí mať triezvu hlavu a do dobrého výsledku ho musí hnať radosť a nadšenie a nie alkohol.

     Kameramani, fotografi, hudba, obsluha ale aj starejší, sú v práci a majú za to riadne zaplatené. Na pitie majú nárok len svadobní hostia. Preto, tí skutočne dobrí, alkohol odmietnu a ak si s Vami pripijú, tak len symbolicky, aby Vás neurazili.
     Preto si dajte pozor na tých, ktorí si doprajú počas svadobného večera alkoholu viac, ako je to prípustné. Ak budete mať pocit, že kapela, kamera alebo starejší viac sedí a konzumuje, pripomeňte im svoje povinnosti - prečo boli na svadbu pozvaní. Predsa sú raz v práci, tak nech sa tak aj správajú.
      Vy ich platíte, tak máte plné právo na zodpovedný výkon!

      Osobne som odohral množstvo hudobných produkcií a pre rôznych ľudí. Dokonca som niekoľko rokov hrával i pre majiteľa jedného podniku, ktorý má problém vychádzať s ľuďmi i so svojimi zamestnancami. Ale, pretože som sa nekompromisne snažil držať sa spomínaných rád a aj vďaka nim som dosahoval zodpovedajúce výkony, nikdy som nemal žiadne pracovné problémy s ním, ani s nikým iným.

     Úprimne Vám želám, aby ste na svojej svadbe spomínané situácie riešiť nemuseli, ale keď sa už tak stane, nebojte sa slušným spôsobom a otvorene povedať:
      Kto bol na svadbu pozvaný sa zabávať a kto je tam pracovne a hlavne - kto koho platí!


Hľadanie si ženícha podľa hmatu.
I takáto nevinná zábava pomôže na svadbe vytvoriť dobrú náladu.

Na svadbe manželov Dadajových     Veľmi rada reagujem na túto tému, pretože ako členka kapely sa často stretávam s tým, že niektorí kameramani si radi vypijú a potom je s nimi ťažká práca.
     Na šťastie ich nie je až tak veľa, ale práca s tými, ktorí berú svoje povinnosti na ľahkú váhu nie je najlepšia.

      Neustále čakanie pokým sa dorozprávajú, pripravia, pokým ich vôbec nájdeme medzi fajčiacimi hosťami no je to neustále ťahanie niekoho ku svojim povinnostiam. Ja osobne nemám zľutovanie s takýmito kameramanmi ani starejšími. Tak isto ani muzikantov, ktorí popíjajú nedoporučujem žiadnym záujemcom, pretože nechcem, aby kazili meno tým poriadnym a zodpovedným kameramanom, fotografom, starejším a kapelám.

     Vy, ako objednávatelia máte plné právo žiadať, aby sa stavali spomínané osoby zodpovedne ku svojej práci a ak tak neurobia, nebojte sa im to povedať. Vyjadrite svoju nespokojnosť a ak nenastane náprava, tak ich pošlite domov. Nezaslúžia si byť ďalej na svadbe, a takisto im povedzte, že im urobíte patričnú reklamu na internete. 
     Určite si zvážia, či budú riskovať zlé meno, alebo sa spamätajú a začnú brať svoju prácu vážne.

     Zároveň chcem poďakovať všetkým kameramanom, fotografom / kám, starejším, kapelám a diskdžokejom, ktorí majú svoju prácu radi a k veselej nálade ich neženie alkohol, ale radosť a nadšenie k svojej profesii.

Ďakujem!!!
S pozdravom Vierka

Ako predchádzať problémom

Článok je vo výstavbe

     Alebo, ako sa brániť pred nezodpovednými a nečestnými ľuďmi!

 
S nesmiernym úžasom som pre časom sledoval diskusiu z príspevku: Moja skusenost - fotografovanie alebo Baby, dajte si pozor na fotografku . . . na: www.mojasvadba.sk(výborná stránka o svadbách) a doteraz nevychádzam z údivu nad bezhraničnou nečestnosťou niektorých ľudí.


      Na vysvetlenie:
     Ako hudobná skupina sme od roku 2000 odohrali cez 300 svadieb, vždy s maximálnou snahou: "dosiahnuť najlepší výsledok i najväčšiu spokojnosť zákazníkov." Ale bohužiaľ, aj my sa stretávame s podobnými javmi, (napr. nezodpovedne sa opil starejší, . . .) a nie je nám ľahostajné, že sa nájdu podobní jedinci, (ako spomínaná fotografka a jej podobní), ktorí tak razom zmaria dobrý konečný výsledok častokrát i niekoľkomesačnej prípravy a nemalého množstva vynaložených finančných prostriedkov.

     Našim zámerom, (ako skupiny), nie je si týmto článkom robiť lacnú reklamu na naše hranie.
     Len by sme boli radi, že keď sa jeden z Vás na takýchto ľuďoch popáli tak, aby ho už nemusel nasledovať nikto ďalší. Proste, aby takíto "odborníci", ktorí škodia Vám a v konečnom dôsledku aj nám, boli odhalení.

Náš návrh:

   Aby sa podobné javy neopakovali, rozhodli sme sa pomôcť tak, že sme vytvorili na našom diskusnom fóre sekciu: 

Vaše názory na podnikateľské subjekty

   , aby konanie takýchto nezodpovedných jedincov bolo raz a navždy odhalené.   Tam chceme dosiahnuť, aby sa z diskusných príspevkov vytvoril pozitívny či negatívny obraz, 

(podľa zásluh), 

   o jednotlivých fotografoch, kameramanoch, hudobných skupinách, diskdžokejoch, starejších, reštauračných zariadeniach i jeho personálu . . .   Preto, slušným spôsobom napíšte, 

(aj keď je to občas po podrazoch ťažké, ale nemusíte sa znížiť na ich úroveň),

    o ich odborných kvalitách, o čestnosti, prístupe, správaní, o čomkoľvek, čo sa Vám na nich páčilo respektíve nepáčilo. 

Poukážte na ich pozitívne, či negatívne stránky.

Veríme, že takto získané informácie pomôžu ostatným, a možno aj Vám, pri výbere najlepších z najlepších a súčasne budú varovať pred tými nečestnými.     P.S. Pre tento krok sme sa rozhodli len preto, že chceme takýmto spôsobom ukázať jednu z možností:

- ako sa môžeme brániť pred nezodpovednými a nečestnými ľuďmi
- ako môžeme vyzdvihnúť tých, čo si to plným právom zaslúžia.
Vopred ďakujeme za pochopenie.