O druhoch odobierok?

O druhoch odobierok?

Článok je vo výstavbe

V minulosti robievali krstní otcovia budúcich novomanželov samostatné odobierky, zvlášť u ženícha a u nevesty.

Aj v súčasnosti, keď odobierky organizuje starejšia Vierka predreční na nich, a najprv uvíta celú rodinu ženícha.  Po uvítaní nasleduje odobierka ženícha. Po nej svadobný sprievod ide na čele s mladým zaťom a starejšou vypýtať nevestu, a až po vypýtaní sa pokračuje odobierkou nevesty. No a odtiaľ sa už ide na sobáš.

Takýto scenár sa zvolí vtedy, keď nevesta a ženích pochádzajú z blízkeho okolia a presun svadobného sprievodu od jedného k druhému trvá len krátko.

Dnes, v čase neobmedzených možností, kedy by častokrát presun od jedného k druhému trval i niekoľko hodín, je výhodnejšie spraviť spoločnú odobierku, ktorej predchádza akt vypýtania nevesty.
A podľa našich skúseností, celkom dobre sa osvedčilo zorganizovať ju priamo v sále, v ktorej potom prebieha aj svadobná hostina.

Ak by sme sa mali my, (ako skupina a starejší), rozhodnúť, ktorý variant odobierok je výhodnejší, tak by u nás vyhrala spoločná, lebo je praktickejšia - dáva lepšie výsledky.
     Ak odobierku urobíte v priestoroch, kde sa pohodlne zmestia všetci svadobní hostia, vtedy je asi výhodnejšie, keď sa jej zúčastnia všetci, lebo to navodzuje u nich slávnostnú svadobnú atmosféru. Už hneď v úvode sa snažíme ľudí zaujať a veselo naladiť aby sa aj oficiálna časť stala pre nich zaujímavá a nebola nudná.  
    
   


Vytlačiť