Ako vybrať najvhodnejšiu sálu

Ako vybrať najvhodnejšiu sálu

Článok je vo výstavbe

   Výber sály na svadobnú hostinu, je veľmi dôležitá a rozsiahla téma, ktorej by snúbenci mali venovať dosť veľkú pozornosť. Poďme si teraz povedať, čo všetko by mala taká svadobná sála spĺňať.

     1, Tak v prvom rade, by mala byť ľahko prístupná všetkým hosťom.
     Tým mám na mysli, že na svadbu si ľudia pozývajú hostí, ktorí majú buď malé deti (kočíky), alebo sú starší, či pohybovo postihnutí (barle, invalidné vozíky). Dosť často sa stretávame, že na prístupovosť do sály sa často pozabúda, nakoľko sa často hľadí len na to, aby bola sála dosť veľká. Áno, aj to je veľmi dôležité, ale nezabúdajte, že do ťažko prístupnej sály budete nosiť všetko pitie, koláče, ovocie, atď. Znamená to pre Vás, že pred svadbou to musíte pracne nanosiť v rukách dnu, a po svadbe zas pracne von.
     Tiež dôležité
     Pre nás hudobníkov je veľmi náročné ponosiť do takýchto sál aparatúru, ktorá je veľmi ťažká. Nehovoriac o tom, ak je navyše prístupová cesta ďaleko od sály, v prípade zlého počasie nám aparatúra zmokne spolu s nami. Poznáme aj také sály, neodporúčame ich.
     No treba hlavne pamätať na prvú spomínanú skupinu ľudí, ktorých svadobná hostina do týchto priestorov uvezní na 10 a viac hodín.

     2, Pokiaľ je to len trochu možné, treba si vybrať sálu, ktorá je priestranná, svetlá a nie sú v nej rôzne stĺpy, či iné prekážky. Ak sa Vám podarí takúto sálu nájsť, budete mať vy (aj my) veľmi dobré vyhliadky na úspech a spokojnosť všetkých svadobných hostí. Prečo? Pretože bude dosť miesta pohodlne usadiť Vašich hostí tak, aby neboli obmedzovaní v pohybe, či už pôjdu na toaletu alebo fajčiť. Aj personál bude mať možnosť ľahšieho pohybu pomedzi hostí a to isté platí aj starejšiu a techniku (kameraman, fotograf).

     3, V dobre osvetlenej miestnosti zase nemusia kameramani a fotografi rozkladať veľké množstvo prídavných svetiel, ktoré zvyšujú teplotu a pôsobia v nej ako veľmi rušivý moment. Vtedy mávajú ľudia pocit, že sú stále snímaní a nedokážu sa uvoľnene zabávať. 

     4, Veľmi podstatné pre úspech zábavy je, aby miestnosť nebola rozdelená na dve časti.
     Ak hostia v jednej miestnosti sedia a v druhej sa tancuje, je veľmi zlé riešenie. Pri každom programe musíme ľudí ťahať od stola na tanečný parket, s čím majú problém hlavne starší ľudia. Po čase hostia nadobúdajú pocit, že sú stále manipulovaní a otravuje ich to.
     Druhá vec je, že pokiaľ sa v jednej miestnosti aj tancuje aj sedí, je to super, lebo tí, ktorí nevládzu tancovať, majú možnosť pozorovať zábavu. Majú z toho dobrý pocit, že sú stále prítomní v dianí. Veľakrát nám takto vydržali do rána sedieť a pozorovať zábavu ľudia, o ktorých si snúbenci mysleli, že budú odchádzať medzi prvými.
     Tak isto ozvučené hovorené slovo je pre všetkých prítomných zrozumiteľnejšie. Tiež aj hra na elektronickej harmonike potrebuje ozvučenie. Preto je rozhodne lepšie, keď je hudba v jednej miestnosti so sedením. Ľudia si môžu s nami pospevovať a kameraman má kvalitnejší zvukový záznam.       

     Ak budete robiť svadobnú hostinu v takejto sále, sami odceníte to, že ste nepodcenili naše dobre mienené rady. My Vám pri tom budeme držať palce. 

                                                                                                                        VIERKA a JOJO JEWEL SK


Vytlačiť