Zasadací poriadok

Zasadací poriadok (áno alebo nie)

Článok je vo výstavbe

Zasadací poriadok  "áno"  či  "nie"?

Zasadací poriadok je veľmi dobrá vec, pokiaľ viete partie posadiť čo najlepšie. Ak máte partie, ktoré sa vedia baviť a poznajú sa medzi sebou je to veľmi dobré. Ale ak niektoho usadíte nesprávne, tiež to môže byť poriadne fiasko. Poďme sa teda trochu povenovať aj tejto téme.

 

Keď majú ľudia na stoloch menovky, je to veľmi praktické. Nájdu si svoje meno a môžu sa usadiť. No stala sa nám vec, že snúbenci usadili pri sebe hostí, ktorí už dlhšie riešili rodinný spor o ktorom snúbenci ani netušili a po konzumácii pár pohárikov sa strhla taká výmena názorov, že sme mali čo robiť aby sme to dáko uhrali. Preto sa skúste opýtať hostí či im nebude vadiť ak ich usadíte v blízkosti toho alebo onho človeka.

Druhá veľmi dôležitá vec je, že síce my sa snažíme ozvučiť sálu tak, aby bola príjemná hudba všetkým,( aby neduneli basy aby to nebolo hlasné) ale tak či onak, postupom času ľudia popijú nejaký ten alkohol vrava pri stole sa zintenzívni a preto sa aj hudba bude pridávať na hlasitosti. Preto je dobré ak starších ľudí neusadíte blízko parketu ale čo najďalej. Tu to platí rovnako aj o mamičkách s bábätkami,ktoré hlasná hudba buď vystraší alebo ich budí pri spinkaní.

Ak vám to sála neumožňuje a vy musíte stoly čo najviac nahustiť, je správne, ak starších ľudí usadíte tak, aby nemuseli pod chvíľou vstávať a odstupovať sa. To ich radšej usaďte z vonkajšej strany a nie do uličky.

Čo sa týka usadenia starejšieho, bývalo zvykom, že sedával za vrch stolom s novomanželmi. Dnes sa to už len málo kde vidí, no sú ešte výnimky. U nás sa väčšinou usádza starejší s hudbou a technikou spolu k jednému stolu, ktorý im nastrie personál buď zvlášť na pódiu, alebo v sále, alebo ich usadia snúbenci všetkých spolu na koniec stola spolu k hosťom. 

    Ak si neviete s niečim poradiť, nehanbite sa konzultovať problém so starejším alebo s personálom. Sú od fachu a určite vám veľmi radi poradia a pomôžu nájsť riešenie pre všetkých najlepšie. Všek malý kompromis môže urobiť veľké zázraky. 


Vytlačiť